Tallinn O-Week Sprint 6/20/2012 Tallinn Old Town (Timmo Tammemäe) |
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
140 1 Reserv EST 19:00
141 Dennis Karpov SRD EST 305588 19:01
142 Ragnar Rooba Rakvere OK EST 997905 19:02
143 Kaarel Vesilind SRD EST 505564 19:03
144 Kaarel Hendrik Zernant Ilves EST 255634 19:04
145 Markus Harald Pais OK West EST 1561055 19:05
146 Juuso Lampinen SK100 FIN 19:06
147 Johan Haldna Rae EST 406048 19:07
148 Kristjan Pärn Ilves EST 222136 19:08
149 Andres Rõõm OK Ilves EST 1394132 19:09
150 Väinö Kotro KyS FIN 19:10
151 Krister Aarna SRD EST 345789 19:11
152 Lauri Syrjäläinen SK100 FIN 19:12
153 Akseli Virtanen Kymin suunnistajat FIN 19:13
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
154 1 Reserv EST 19:23
155 2 Reserv EST 19:24
156 Roman Naumov SRD EST 305583 19:25
157 Mattias Blehner West EST 302848 19:26
158 Rain Kauge Põrgupõhja EST 218940 19:27
159 Rimmo Rõõm OK Ilves EST 1394140 19:28
160 Keven Mekk OK Võru EST 352364 19:29
161 Tõnis Laugesaar Rakvere OK EST 940307 19:30
162 3 Reserv EST 19:31
163 Aleksandr Vikentjev Okalinka RUS 1301650 19:32
164 Daniels Karklins ZVOC LAT 1302621 19:33
165 Arttu Syrjäläinen SK100 FIN 19:34
166 Märten Henrik Pais OK West EST 1000008 19:35
167 Heino Ollin Sävedalens AIK SWE 551116 19:36
168 Tomi-Andre Piirmets WEST EST 2012369 19:37
169 Vadim Shved SRD EST 2007520 19:38
170 Rando Marrandi OK JOKA EST 1507960 19:39
171 Reimo Liiv Tammed EST 681655 19:40
172 Topi Syrjäläinen SK100 FIN 19:41
173 Paavo Penttinen LS-37 FIN 2020751 19:42
174 Kirill Komarov Okalinka RUS 1395018 19:43
175 Janek Piirisild Võru EST 1996624 19:44
176 Wojciech Dudek PUKS Mlode Orly NDM POL 2007556 19:45
177 Atis Heinols ZVOC LAT 1399915 19:46
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
1 Priit Lello EST 1974929 19:00
2 Edgars Lakis LAT 1603099 19:01
3 Reigo Lehtla EST 929406 19:02
4 Aleksi Mattila Lynx FIN 19:03
5 Jack Baker EUOC GBR 1398917 19:04
6 Jaagup Truusalu Võru EST 501037 19:05
7 Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut FIN 19:06
8 Sven-Erik Rebane Orvand EST 223621 19:07
9 Matthew Lyle OUOC GBR 503552 19:08
10 Nicholas Barber CLOK GBR 424325 19:09
11 Karol Galicz PUKS Mlode Orly NDM POL 981854 19:10
12 Taivo Timmusk Hiiumaa OK EST 1394136 19:11
13 Taavi Kala SK Saue Tammed EST 1009535 19:12
14 Ragnar Kruusla West EST 899193 19:13
15 Samuli Salmenoja MS Parma FIN 553312 19:14
16 Lauri Malsroos Tammed EST 895357 19:15
17 Duncan Grassie AROS GBR 501409 19:16
18 Peter Gardner INT GBR 260523 19:17
19 Taavi Pipar EST 2023931 19:18
20 Andrew Llewellyn NOC GBR 886721 19:19
21 Simon Gardner EUOC GBR 1398924 19:20
22 Nathan Ohrwaschel DVOA USA 19:21
23 Richard Cronin BOK GBR 891606 19:22
24 Andrey Baryshnikov Andybary RUS 1302124 19:23
25 Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi FIN 19:24
26 Jari Ikäheimonen Turun Metsänkävijät FIN 44010 19:25
27 Johannes Ehala JOKA EST 997749 19:26
28 Janis Tamuzs IK Auseklis LAT 506978 19:27
29 Jyri Rantala Koo-vee FIN 19:28
30 Oleg Koshik SRD EST 2031721 19:29
31 Lars Soldagg OK Klemmingen SWE 780321 19:30
32 Miika Suominen Team Finland FIN 902954 19:31
33 Andrew Lindsay EUOC GBR 940101 19:32
34 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK SWE 800505 19:33
35 Tuukka Jurvakainen Team Finland FIN 981870 19:34
36 Peeter Tubli Koop EST 19:35
37 Duncan Birtwistle University of Bristo GBR 503677 19:36
38 Mattias Rennel Harju KEK EST 1303031 19:37
39 Jukka-Pekka Seppänen Hiisirasti FIN 19:38
40 Vaiko Vare Eesti Kurtide Spordi EST 1303014 19:39
41 Sander Nahkor TA OK EST 1406362 19:40
42 Tanel Kannel Rae ROK EST 998992 19:41
43 Sulev Kraam ikeathegiraffe.com EST 1008483 19:42
44 Daniel Vasser Eesti Kurtide Spordi EST 1391872 19:43
45 Nick Pullen NOR GBR 628559 19:44
46 Tom Beasant ShUOC GBR 503583 19:45
47 Antto-Iiro Suhonen Kuopion Suunnistajat FIN 1261291 19:46
48 Mikko Huhtinen Team Finland FIN 1304068 19:47
49 Ragnar Ilp EST 218380 19:48
50 Marko Süld HOK EST 1303033 19:49
51 Miika Kirmula Team Finland FIN 1121294 19:50
52 Chiungtzu Lin NDHU TPE 19:51
53 Mark Burley BOK GBR 501239 19:52
54 Pekka Lammi Helsingin Suunnistaj FIN 682219 19:53
55 Marek Karm Harju KEK RSK EST 500764 19:54
56 Kalle Liukkonen Delta FIN 1121196 19:55
57 Roman Nazarov Andybary RUS 851102 19:56
58 William Gardner OD GBR 590493 19:57
59 Leonid Panteleev LEGENDA RUS 998855 19:58
60 Jose Alejandro Rodriguez Garci Club O-Charly Orient ESP 2010745 19:59
61 Oliver Immato EST 889110 20:00
62 Martin Betlem Eesti Kurtide Spordi EST 2012322 20:01
63 Aapo Aaltio Rajamäen Rykmentti FIN 10009 20:02
64 Valeriy Pautov LEGENDA RUS 997799 20:03
65 James Wilkinson OUOC GBR 947191 20:04
66 Erkki Vähi Tartu SK Velo EST 223632 20:05
67 James Parkinson OUOC GBR 400409 20:06
68 Jesse Laukkarinen Team Finland FIN 902956 20:07
69 Ben Stevens OUOC GBR 503535 20:08
70 Lauri Tammemäe SK100 EST 500495 20:09
71 Mårten Boström Lynx FIN 690000 20:10
72 Kenny Kivikas OK Ilves EST 503327 20:11
73 Tuomo Mäkelä Team Finland FIN 1601959 20:12
74 Alexander Minakov OMC RUS 777782 20:13
75 Mihkel Järveoja OK Põlva Kobras EST 500059 20:14
76 Jere Pajunen Kalevan Rasti FIN 514258 20:15
77 Murray Scown Canberra Cockatoos AUS 1602087 20:16
78 Evan Barr Victorian Nuggets AUS 683140 20:17
79 Topi Penttinen OK Orient FIN 1009740 20:18
80 David Brickhill-Jones Rasti-Kurikka AUS 503588 20:19
81 Timo Sild EKJ SK EST 504059 20:20
82 Kiril Nikolov Kalevan Rasti BUL 886677 20:21
83 Rune Olsen Baekkelaget SK NOR 750000 20:22
84 Antti Vainio MS Parma FIN 553320 20:23
85 Ats Sõnajalg KEK RSK EST 345829 20:24
86 Sergey Doronin SneGoVik o-team RUS 555525 20:25
87 Antti Parjanne Lynx FIN 2683 20:26
88 Nick Barrable SYO GBR 500167 20:27
89 Richard Robinson NOC GBR 511511 20:28
90 Sergei Rjabõškin SRD SK EST 2007521 20:29
91 Alan Cherry OUOC GBR 503567 20:30
92 Tauno Tiirats Ilves EST 1303022 20:31
93 Aleksandr Shved SRD EST 920324 20:32
94 Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 999999 20:33
95 Petteri Muukkonen Team Finland FIN 1976001 20:34
96 Peeter Pihl SK Saue Tammed EST 681660 20:35
97 Vesa Taanila Team Finland FIN 820421 20:36
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
178 1 Reserv EST 20:08
179 2 Reserv EST 20:09
180 Jevgeni Shejanov SRD RUS 995820 20:10
181 Ian Farrell MDOC GBR 33132 20:11
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
182 1 Reserv EST 19:00
183 2 Reserv EST 19:01
184 Mikko Määttä MS Parma FIN 751808 19:02
185 Martin Kaup Elioni Spordiklubi EST 1392656 19:03
186 Kaupo Järve LSF PT EST 899068 19:04
187 Sergei Shirokov SRD EST 681641 19:05
188 Meelis Mälter Harju KEK RSK EST 305294 19:06
189 Andres Vesilind SRD EST 1952600 19:07
190 Marek Atonen OK Lehola EST 889115 19:08
191 Anton Roolaid TAOK EST 771013 19:09
192 Tarmo Lillsoo Põrgupõhja EST 1008434 19:10
193 Kris Verduyckt Omega BEL 2026124 19:11
194 Kristjan-Taavi Vaiksalu EST 227583 19:12
195 Indrek Lillsoo Põrgupõhja EST 1602773 19:13
196 Jussi Virtanen Liperin taimi FIN 19:14
197 Paavo Rõigas Peko EST 1602776 19:15
198 Margus Marrandi OK JOKA EST 731117 19:16
199 Oleg Kalinin Omega RUS 502897 19:17
200 Dmitri Shved SRD EST 701005 19:18
201 Jussi Leskinen MS Parma FIN 720072 19:19
202 Ilmar Udam JOKA EST 227531 19:20
203 Kalle Metsoja EST 1392649 19:21
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
204 1 Reserv EST 19:33
205 2 Reserv EST 19:34
206 Vladislav Pahhomenkov SRD EST 418138 19:35
207 Lauri Lahtmäe EST 888933 19:36
208 Alexey Zhestovskiy LEGENDA RUS 886688 19:37
209 Sander Blehner West EST 500779 19:38
210 Mark Webster NOC GBR 424331 19:39
211 Margus Andresson LSF PT EST 211470 19:40
212 Hillar Nikkari SK RT EST 305117 19:41
213 Paul Caban INT GBR 223463 19:42
214 Jaanus Viljamaa EST 889108 19:43
215 Mairolt Kakko Bona Fide EST 929410 19:44
216 Lutz Werner SV Wannweil GER 63429 19:45
217 Dirk Goossens BORASCA BEL 640709 19:46
218 Christophe Tabard FRA 229135 19:47
219 Remo Madella REM MAPS ITA 210416 19:48
220 Markku Paija Lounais-Hämeen Rasti FIN 19:49
221 Rain Vellerind EST 897423 19:50
222 Lauri Olli LSF PT EST 500440 19:51
223 Janne Syrjäläinen SK100 FIN 19:52
224 Arthur Raichmann LSF EST 305536 19:53
225 Tiit Riisalo KalamajaRR EST 998991 19:54
226 Andrei Nikitin SRD EST 305582 19:55
227 Jaan Olvet Rakvere OK EST 991970 19:56
228 3 Reserv EST 19:57
229 Lauri Leppik TAOK EST 641211 19:58
230 Urmas Aarna SRD EST 899069 19:59
231 Raul Hindov TON EST 501241 20:00
232 Heiti Hallikma Võru EST 771970 20:01
233 Ülo Viru Orvand EST 929404 20:02
234 Petri Kotro KS FIN 20:03
235 Ken Daly INT GBR 33979 20:04
236 Sergei Shved SRD EST 2007522 20:05
237 Tõnis Haldna Rae EST 1395605 20:06
238 Raivo Laanemets TON EST 1602767 20:07
239 Vladimir Savinov SRD EST 255609 20:08
240 Mart Ostra Nõmme EST 305423 20:09
241 Raivo Erik RAE EST 305419 20:10
242 Kuno Rooba Rakvere OK EST 980559 20:11
243 Martti Kuldma EST 895349 20:12
244 Raivo Pellja Eesti Posti Spordikl EST 1390526 20:13
245 Martin Aunin EST 427540 20:14
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
246 Jim Russell AUS 886558 19:00
247 2 Reserv EST 19:01
248 Urmas Laev SK Mercury EST 351674 19:02
249 Zoltan Szerdahelyi Szombathely HUN 19:03
250 Heino Rebane Orvand EST 345794 19:04
251 Jaak Jaagus Saku EST 428179 19:05
252 Maido Kaljur Harju KEKRSK EST 1391150 19:06
253 Jaanus Reha Koop EST 502564 19:07
254 Andrus Sipsaka Harju KEK RSK EST 897418 19:08
255 Ian Maxwell Roxburgh Reivers GBR 600429 19:09
256 Margus Jaanus Koop EST 305366 19:10
257 Andrus Rämmann Kooperaator EST 504931 19:11
258 Kari Lehto Harju KEK RSK EST 1400495 19:12
259 Eduard Pukkonen KEKRSK EST 897421 19:13
260 Aivar Meindok EST 338116 19:14
261 Juha Liukkonen Delta FIN 1009751 19:15
262 Aleksander Pritsik Rakvere EST 889117 19:16
263 Andres Laas HOK EST 610827 19:17
264 Toomas Koppel Saku EST 305559 19:18
265 Matti Betlem EST 1008438 19:19
266 Jüri Rokko SK RT EST 255770 19:20
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
267 Rein Hanstein EST 1398304 19:15
268 Kalev Raadla EST 227542 19:16
269 Georg Sooberg EST 1931308 19:17
270 Peep Koppel Kooperaator EST 302852 19:18
271 Pekka Syväterä RiSu FIN 13259 19:19
272 Edgar Tammik Orion EST 335892 19:20
273 Jaan Orav TON EST 305825 19:21
274 Riho Männi Lehola EST 895346 19:22
275 Vlastimil Dvorak Banik Ostrava CZE 51370 19:23
276 Tiit Ploompuu Jõhvikas EST 305195 19:24
277 Rein Küttim orion EST 980551 19:25
278 Kalju Tilk ORION EST 998988 19:26
279 Matti Lampinen SK100 FIN 19:27
280 Ilmar Kirjanen TA OK EST 1008456 19:28
281 Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot FIN 54874 19:29
282 Peter Ross MDOC GBR 221947 19:30
283 Mati Poom OK TON EST 510444 19:31
284 Matti Railimo SOC Heinola FIN 58734 19:32
285 Agu Koppa EST 255887 19:33
286 Kalev Raadla EST 227542 19:34
287 Ülo Vainura Tammed EST 681664 19:35
288 Mihkel Mälter Harju KEK RSK EST 305293 19:36
289 Feliks Kipper Orion EST 305430 19:37
290 Walter Schach SV Wannweil GER 410578 19:38
291 Mati Tõnus Orion EST 886248 19:39
292 Guy Goodair EPOC GBR 217752 19:40
293 Tiit Koppel Orion EST 302851 19:41
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
294 1 Reserv EST 19:27
295 2 Reserv EST 19:28
296 Kadri Ustav - EST 428620 19:29
297 Kaisa Rooba Rakvere OK EST 997910 19:30
298 Nika Kalinina Omega RUS 1006960 19:31
299 Heleri Karmen Hõrrak Võru EST 1008484 19:32
300 Agneliis Pilt Rakvere OK EST 2037316 19:33
301 Marie Anna Blehner West EST 333000 19:34
302 Liina Vesilind SRD EST 505561 19:35
303 Essi Roininen SK100 FIN 19:36
304 Anastasija Pahhomenkova SRD EST 255613 19:37
305 Teele Telgma Tammed EST 2018990 19:38
306 Kirke Timmusk SRD EST 218934 19:39
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
307 2 Reserv EST 19:22
308 1 Reserv EST 19:23
309 Krista Lahtinen SK100 FIN 19:24
310 Triine Viirmann Harju KEKRSK EST 363863 19:25
311 Jaana Olvet Rakvere OK EST 980554 19:26
312 Alina Kramarenko SRD EST 305845 19:27
313 Triinu Erik Saue Tammed SK EST 305877 19:28
314 Kerda Timmusk SRD EST 1006303 19:29
315 Triinu Rooni OK Orvand EST 886246 19:30
316 Gertrud Aarna SRD EST 345785 19:31
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
98 2 Reserv EST 19:50
99 3 Reserv EST 19:51
100 1 Reserv EST 19:52
101 Nele Taba Ilves EST 998980 19:53
102 Jo Shepherd EUOC GBR 503680 19:54
103 Daisi Saetalu SK Saue Tammed EST 418169 19:55
104 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK SWE 820926 19:56
105 Helene Arula Koop EST 1390478 19:57
106 Sanni Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 411694 19:58
107 Nina Bondareva Andybary RUS 2040722 19:59
108 Lotta Karhola Tampereen Pyrintö FIN 411691 20:00
109 Heleri Kirss Koop EST 2023925 20:01
110 Karmen Alnek OK Võru EST 1008475 20:02
111 Carmen Strub Ski-O Swiss/OLG Chur SUI 1398456 20:03
112 Carolina López Chaves Club O-Charly Orient ESP 424824 20:04
113 Erika Uotila Koovee FIN 20:05
114 Laurina Newmann AUS 910888 20:06
115 Marge Sargma Tammed EST 2031708 20:07
116 Yvonne Gantenbein Ski-O Swiss/OLG Chur SUI 781009 20:08
117 Lucia Ferrarini REM MAPS ITA 201445 20:09
118 Anita Karnit SRD EST 305577 20:10
119 Matleena Boström Rajamäen Rykmentti FIN 20:11
120 Isla Simmons EUOC GBR 400437 20:12
121 Jessica Milne BOK GBR 220378 20:13
122 Susan Pihelgas Tammed EST 1396772 20:14
123 Liga Valdmane ZVOC LAT 1399914 20:15
124 Tais Vakrõõm SRD EST 2007516 20:16
125 Susanna Tervo MS Parma FIN 553318 20:17
126 Rona Lindsay EUOC GBR 550194 20:18
127 Kirti Rebane TAMMED EST 506009 20:19
128 Kerstin Uiboupin OK Võru EST 1008467 20:20
129 Marili Zimmermann Kape EST 1602001 20:21
130 Annika Rihma KOBRAS EST 840614 20:22
131 Merike Vanjuk Kape EST 760603 20:23
132 Nina Temyakova Paimion Rasti RUS 20:24
133 Sarka Svobodna SK100 CZE 51796 20:25
134 Evely Kaasiku JOKA EST 1390504 20:26
135 Viivi-Anne Soots Saue Tammed SK EST 506001 20:27
136 Kirstin Maxwell Roxburgh Reivers GBR 504300 20:28
137 Päivi Autio Hiisirasti FIN 504943 20:29
138 Sigrid Ruul JOKA EST 997982 20:30
139 Adele Puusalu Kobras EST 991783 20:31
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
317 1 Reserv EST 19:41
318 2 Reserv EST 19:42
319 Mari-Liis Kaljur Harju KEKRSK EST 255974 19:43
320 Julia Bolshakova LEGENDA RUS 1820228 19:44
321 Sara Farrell MDOC GBR 19:45
322 Irina Pautova LEGENDA RUS 992277 19:46
323 Koidu Laanemets Harju KEK EST 305907 19:47
324 Linda Verbraken BORASCA BEL 620303 19:48
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
325 Kadri Kuusk EST 504937 19:43
326 Maret Hallikma EST 750722 19:44
327 1 Reserv EST 19:45
328 Mari Roots TAOK EST 305623 19:46
329 Edit Kannel OK Norma EST 889120 19:47
330 Tiina Kangilaski EST 1396762 19:48
331 Triina-Britt Preden TON EST 500434 19:49
332 Meelike Pandis EST 1444024 19:50
333 Anneli Rämmann EST 505074 19:51
334 Lea Leppik TAOK EST 651116 19:52
335 Julie Webster NOC GBR 424468 19:53
336 Maris Roosipuu ORION EST 418166 19:54
337 Heidi Sild OK West EST 503331 19:55
338 Margit Mälter EST 255671 19:56
339 Tiia Elvre Orvand EST 345807 19:57
340 Ella Shved SRD EST 2007515 19:58
341 Merike Paapson OK TON EST 660309 19:59
342 Vaike Murumets EST 1998326 20:00
343 Airi Alnek OK Võru EST 1008474 20:01
344 Elena Kheldert Omega RUS 502896 20:02
345 Ilvi Vare EST 335694 20:03
346 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 411693 20:04
347 Päivi Klemelä Lounais-Hämeen Rasti FIN 20:05
348 Jana Kink Kape EST 500732 20:06
Nr Name Club Ctr ChipNr StartTim
349 Leena Leesment SRD EST 335846 19:00
350 Urvi Sarv EST 218929 19:01
351 Mare Niitsoo TON EST 2031724 19:02
352 Anu Pallon JOKA EST 255894 19:03
353 Irina Smirnova horizontal RUS 237338 19:04
354 Ann Warma-Laas HOK EST 15815 19:05
355 Marika Kirsspuu TAOK EST 305613 19:06
356 Judith Goodair EPOC GBR 261325 19:07
357 Ene Loide Harju KEK RSK EST 305288 19:08
358 Maimu Tornberg Koop EST 352353 19:09
359 Jillyan Dobby MDOC GBR 2015796 19:10
360 Malle Viilma TON EST 263893 19:11
361 Helle Rennu Saku EST 305564 19:12
362 Anne Raadla Hooler EST 227570 19:13
363 Ilse Uus TON EST 305644 19:14
364 Marje Viirmann Harju KEKRSK EST 980565 19:15
365 Liis Lille Harju KEK RSK EST 305287 19:16
366 Anu Malts EST 427534 19:17
367 Sybille Schach SV Wannweil GER 410553 19:18
368 Kersti Ehala JOKA EST 1006358 19:19
369 Ülle Raudsepp Okas EST 305012 19:20
370 Kiira Tarassova Ton EST 305643 19:21
371 Hille Tasa Tammed EST 681651 19:22
372 Juta Virkepuu Harju KEK RSK EST 305303 19:23
373 Niina Karnit SRD EST 305576 19:24
374 Hillevi Syväterä RiSu FIN 13257 19:25